Home page > Aktuality > Úspěch Bučovic na 10. ročníku armádního půlmaratonu

Úspěch Bučovic na 10. ročníku armádního půlmaratonu

První čtvrtek v říjnu patří tradičně armádnímu půlmaratonu v Pardubicích pod záštitou tamního 14. pluku logistické podpory a Velitele pozemních sil. Organizátoři vytyčili pro závodníky zajímavou trať, na jejíž start se postavilo 57 jednotlivců a 5 štafet z různých posádek AČR.

V závodu jednotlivců běželi i tři vojáci ze 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice, a to des. Dalibor Popelka, svob. Pavel Knot a svob. David Jelínek. Trať nebyla jednoduchá a finišovala strmě na hrad Kunětická hora, celkově byla dlouhá 21 kilometrů. V kategorii veteráni muži des. Dalibor Popelka obsadil s časem 1:33:39 skvělé 3. místo, přestože to byl jeho první půlmaraton. V kategorii junioři muži se svob. Knot umístil na 12. místě a svob. Jelínek na 22. místě.

Text: rtm. Lucie Stehlíková, tisková mluvčí 74. lmopr Bučovice