Home page > Aktuality

Aktuality

Zdravotník obvaziště nasazen v nemocnici

Publikováno: 24.3.2021 Autor: rtm. Lucie Stehlíková

Nadrotmistr Lukáš Slejška na funkci zdravotník obvaziště u 74. mechanizovaného praporu pomáhá ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně . Původně byl všeobecnou sestrou a po šesti letech v nemocnici vstoupil do armády.

Jmenování do vyšších hodností

Publikováno: 4.1.2021 Autor: rtm. Lucie Stehlíková

Dne 4. ledna 2021 proběhlo na klubu útvaru v síni tradic jmenování do vyšších hodností.

Dnes nastoupili nováčci

Publikováno: 4.1.2021 Autor: rtm. Lucie Stehlíková

4. ledna 2021 nastoupilo k 74. mechanizovanému praporu 42 nováčků rekrutů a 9 vojáků z jiných útvarů. Velitel podplukovník Spáčil je přivítal a popřál jim spostu pracovních úspěchů.

Týden solidarity

Publikováno: 9.12.2020 Autor: rtm. Lucie Stehlíková

I zdravotně postižené děti jezdí na tábory, ale s pomocíJsme připraveni k obraně státu a cvičíme, abychom to zvládli. Ve volném čase se věnujeme rodině a svým koníčkům. Desátník Josef Šindelka svůj volný čas věnuje zdravotně postiženým dětem. Vyučil se v oboru kuchař – číšník a pak šel do armády, kde slouží od roku 2002. U 74. mechanizovaného praporu je od 2013 na pozici starší střelec. Za svou kariéru prošel více funkcemi například instruktor kurzu základní přípravy, řidič, skladník.   ...

Slavnostní nástup ke Dni ozbrojených sil

Publikováno: 29.6.2020 Autor: rtm. Lucie Stehlíková

Dne 25. června 2020 proběhl v posádce Bučovice slavnostní nástup u příležitosti Dne ozbrojených sil.Byl vyhlášen rozkaz ministra obrany ke Dni ozbrojených sil a zástupce velitele poděkoval vojákům za jejich práci.

Stránky

Nahoru