Home page > Aktuality > Úspěch na Air Base Challenge 2019

Úspěch na Air Base Challenge 2019

Dne 30. května 2019 proběhl na 21. základně taktického letectva v Čáslavi první ročník celoarmádní soutěže Air Base Challenge. Tento závod obsahoval celkově devatenáct disciplín s prvky Cross fitu a překážkami Gladiator race rozdělených do tří bloků, čímž prověřil komplexní silovou a silově-vytrvalostní zdatnost soutěžících.

Celkové pořadí soutěžících bylo určeno po sečtení časů všech tří bloků. V první bloku se prověřovala svalová síla například shyby, výstupy na bednu s dvacetikilogramovou zátěží, výrazový tlak z ramen s čtyřicetikilogramovou činkou, tažení šedesátikilogramové pneumatiky na vzdálenost deset metrů nebo mrtvý tah s osmdesátikilogramovou činkou. Druhý blok bal zaměřen na silovou vytrvalost například veslování na 500 metrů, angličáky + shyby, dvojšvihy přes švihadlo, lezení po stěně do stoje na rukou, výskok na bednu do výšky 75 cm nebo člunkový běh. Poslední část byl překážkový běh v délce cca 1200 m s překážkami jako překonání vysoké stěny, vodního příkopu, ručkování na konstrukci a další.

Nesplnění jednotlivých cviků bylo penalizováno 30-ti sekundami a neabsolvovaní některé překážky deseti angličáky. Závodu se zúčastnilo přes 40 vojáků v kategoriích do 35 a nad 35 let. Za náš prapor v soutěži bojoval des. RNDr. Dalibor Popelka, který ve velmi silné konkurenci si odvezl z Čáslavi pohár za 1. místo, čímž se i kvalifikoval na další ročník.

Celková náročnost a komplexnost této soutěže byla pro mě výzvou a zároveň způsobem, jak si dále zvyšovat fyzickou zdatnost vojáka z povolání a reprezentovat prapor. Jsem rád, že se mi to podařilo zvládnout a bonusem pro mě bylo získání prvního místa“, prohlásil des. Popelka.

 

Text. rtm. Lucie Stehlíková, tisková mluvčí 74. lmopr Bučovice

     

 

Nahoru