Home page > Aktuality > Den otevřených dveří 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice

Den otevřených dveří 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice

Dne 14. června 2019 proběhl v posádce Bučovice Den otevřených dveří. Účastnily se školy a veřejnost z širokého okolí v počtu 2 000 osob. Program byl nabitý a všichni se měli na co dívat.

Proběhla dynamická ukázka na téma napadení patroly a ošetření zraněných s následným odsunem, kterou předvedli vybraní příslušníci 11. strážní roty BAF, kteří se před měsícem vrátili ze zahraniční operace v Afghánistánu.

Vojáci předvedli boj z blízka „MUSADO MCS“, tento systém vychází z tradičních technik korejských válečníků. Vojáci předvedli stínový boj, průpravné techniky s dlouho zbraní, likvidaci strážného a několik vybraných sebeobranných technik při napadení nožem, tyčí nebo proti útoku bez zbraně.

Psi nám hledali unesené dítě a hasiči z Bučovic ukázali záchranu člověka z bouraného automobilu, a jak se má správně hasit hořící olej. Ke konci programu přiletěl vrtulník a proběhly i seskoky.

Jako doprovodný program si děti vyzkoušely střelbu ze vzduchovky, paintball, prostředky chemické ochrany, zdravotní ukázku, lanové centrum a skoky v pytlích, kde si děti vyzkoušely své dovednosti a sílu. Statická ukázka vojenské techniky a ručních zbraní, kde si děti mohly prohlédnout vozidla a osahat si zbraně. Byly zde stany s historickými uniformami a malováním. Mohly si prohlédnout i jiné složky než vojáky a to policii České republiky a hasičský záchranný sbor. Na všech stanovištích čekaly sladké odměny a pro velké mlsouny byla cukrová vata. Počasí bylo opravdu velmi teplé a tak se děti mohly osvěžit u chemické ukázky rámem postřikovacím, kde mohly probíhat a stříkala na ně voda.

 

 

Text: rtm. Lucie Stehlíková

Foto: čet. Milan Valda

     

     

     

     

     

 

Nahoru